Zmiany w maturach. Będzie trudniej zdać!

Już za trzy lata zdanie matury będzie trudniejsze. Jak wynika z zapowiedzi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawi się dodatkowe kryterium, którego wcześniej nikt nie wymagał.

Fot. Shutterstock

Obecnie, aby zdać maturę należy uzyskać minimum 30 proc. punktów z każdego z trzech egzaminów pisemnych: polskiego, matematyki i wybranego języka obcego oraz dwóch egzaminów ustnych: polskiego i języka obcego.

Ponadto, maturzyści zdają egzamin na poziomie rozszerzonym z wybranego przez siebie przedmiotu, jednak bez progu zdawalności. To ma się zmienić. Od 2023 również i z tego przedmiotu będzie trzeba uzyskać 30 procent.

– Od 2023 roku o zdaniu egzaminu maturalnego oprócz przedmiotów podstawowych będzie decydowało uzyskanie minimum 30 procent z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czego do tej pory nie wymagano – zapowiedział Marcin Smolik, dyrektor CKE w wypowiedzi dla tvn24.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]