Znana aktorka wygrała sprawę o smog!

W warszawskim sądzie zapadł wyrok w sprawie #pozywamsmog. Tym razem wygrała znana aktorka Katarzyna Ankudowicz.

By Dariusz Senkowski – Sent to OTRS by Katarzyna Ankudowicz, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13319493

„Jutro, o 9:00 rano, w Sądzie Rejonowym dla Miasta Warszawy, wreszcie po dwóch latach od złożenia pozwu, będę przesłuchana w sprawie przeciwko Skarbowi Państwa i Miastu Stołecznemu.
Ambasadorzy #pozywamsmog @grazyna.wolszczak_official @szczygiel_mariusz #jerzystuhr i #tomaszsadlik wygrali- Sąd uznał ich roszczenia, potwierdził, że za skandaliczne i długotrwałe zanieczyszczenie powietrza w Polsce odpowiada Skarb Państwa, a każdy obywatel ma prawo do oddychania czystym powietrzem.

Po to jest niezawisły Sąd, żeby każdy obywatel mógł dochodzić w nim sprawiedliwości i zadośćuczynienia, nawet wobec Skarbu Państwa czy władz miasta.

Wyrok może być pomyślny lub nie (jak w przypadku innego ambasadora akcji – @leszekzurek ),
ale niezawisłość sędziego nie może być kwestią.
Nasza akcja dotyczy prawa do życia, powietrza, prawa do wolności, do swobód obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję.” – pisała aktorka 28 stycznia.

Warszawski sąd wydał wyrok: „działania (a raczej ich brak) rządu, które nie doprowadziły do polepszenia jakości powietrza, naruszają dobra osobiste Katarzyny Ankudowicz”.

Aktorka domagała się 10 tys. zł na cele charytatywne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]