Urząd miasta przypomina: wesele w wymarzonej scenerii!

Od marca 2015 roku osoby zawierające związek małżeński mogą to zrobić w wymarzonej przez siebie scenerii. Tylko w ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 115 par.

Fot. Pixabay

Taras widokowy, barka na Wiśle, ogród… To tylko niektóre z miejsc, jakie na organizację ceremonii wybierają małżonkowie.

Ustawa prawo o aktach stanu cywilnego wymaga jedynie, aby wybrana lokalizacja zapewniała zachowanie uroczystej formy zawarcia małżeństwa oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń.

Atrakcyjność Krakowa i oferowanych przez niego scenerii sprawia, że na śluby poza salą USC decydują się bardzo często cudzoziemcy, zauroczeni walorami wizualnymi stolicy Małopolski. Podczas rozmów z pracownikami krakowskiego USC osoby te wielokrotnie przyznają, że poznając Kraków (np. przy okazji poprzednich, typowo turystycznych wizyt) ulegli czarowi miasta i uzyskawszy później informację o możliwości zawarcia małżeństwa w zaaranżowanej przez siebie scenerii, postanowili skorzystać z tej okazji.

Zadowoleni z samej ceremonii i jej oprawy opowiadają później o ślubie w Krakowie swoim przyjaciołom i znajomym i tak pojawiają się rezerwacje na kolejne ceremonie. Bywa, że słowa przysięgi małżeńskiej uzupełniane są przez młodych małżonków o własne wyrazy uczuć czy recytowane wiersze, co dodaje wydarzeniu dodatkowego waloru emocjonalnego.

Opłata skarbowa za ślub w miejscu wskazanym przez narzeczonych wynosi 1000 zł, a wszystkie informacje w zakresie wymogów formalnych organizacji takiej ceremonii znaleźć można na stronie internetowej bip.krakow.pl w opisie realizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego procedury SC-3.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]