Zatrzymano oszustów działających metodą „na BLIK-a”

W minioną środę w Szczecinie policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali dwie osoby, podejrzane o popełnienie oszustw metodą „na BLIK-a”. 22-latek i jego 20-letnia wspólniczka, podszywając się pod rodzinę lub znajomych poszkodowanych, wyłudzili za pośrednictwem komunikatora internetowego, łącznie ponad 33 tys. złotych.

Fot. Policja

Para BLIK-owych oszustów działała od 25 do 29 listopada 2019 roku. W tym czasie oszukała 30 osób przebywających na terenie Krakowa.

Modus operandi stosowany przez 22-latka i jego 20-letnią towarzyszkę za każdym razem przebiegał w ten sam sposób. Wytypowane osoby za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymywały od rzekomego znajomego lub członka rodziny wiadomość z prośbą o pożyczkę. Adresaci, którzy zgodzili się udzielić finansowego wsparcia, zgodnie z dalszymi instrukcjami podawali kod BLIK, co pozwalało sprawcom na dokonywanie wypłat w bankomatach.  Działając w ten sposób oszuści wzbogacili się o ponad 33 tys. złotych.

Na trop młodych przestępców wpadli policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie, którzy 12 lutego br. w Szczecinie zatrzymali „przedsiębiorczą” parę. Zarówno 22-latek, jak i jego wspólniczka usłyszeli zarzuty oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci  dozoru Policji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]