Pół tony gipsu zużyto podczas ferii w zakopiańskim szpitalu!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w zakopiańskim szpitalu podczas ferii zimowych zużyto aż pół tony gipsu.

Krupówki. Fot. Kraków w Pigułce

Z raportu serwisu Nocowanie.pl wynika, że Małopolska, a w szczególności Zakopane było najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków w czasie ferii zimowych.

Ponad 35 proc. ankietowanych wybierało Małopolskę, jako województwo w którym chcą spędzić wolny czas. Blisko 15 proc. wszystkich wyjazdów dotyczyło Zakopanego. Uczyniło to tę miejscowość najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów w te ferie.

„Przez sześć tygodni trwających ferii zimowych do szpitalnego oddziału ratunkowego w Zakopanem zostało przyjętych 4,5 tys. pacjentów, z czego ponad 3 tys. to pacjenci z różnego rodzaju urazami, a 60 proc. z nich było przywiezionych bezpośrednio ze stoków narciarskich na terenie Podhala. Dla opatrzenia rannych użyliśmy około pół tony gipsu” – poinformowała Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor szpitala Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej.

Jak dodała wicedyrektor, większość urazów powstała na stokach narciarskich, a wśród poszkodowanych były także osoby ciężko ranne.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE