Stał nad autostradą i chciał skoczyć! Dramatyczne chwile na A4!

Dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację od jednego z kierowców jadących autostradą A4. Twierdził on, że na wiadukcie w Nowych Żukowicach poza barierami ochronnymi stoi osoba najprawdopodobniej z zamiarem skoczenia na drogę.

Fot. Policja

Ta dramatyczna informacja trafiła do operatora numeru alarmowego, a dyspozytor skierował na miejsce służby ratunkowe. Do akcji zaangażowano Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, OSP z Nowych Żukowic, a także Policję.

Dyżurny tarnowskiej komendy skierował w to miejsce patrole, a najbliżej tego wiaduktu byli st. post. Maciej Wielgus oraz st. post. Dominik Mądro. Policjanci po kilku minutach byli już na miejscu i zauważyli, że na zewnętrznej krawędzi wiaduktu stoi pochylony nad dwupasmówką mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że chce skoczyć. Każda minuta była cenna, więc policjanci nie zastanawiając się,  prędko dojechali w pobliże mężczyzny, podbiegli i chwycili go za kurtkę, uniemożliwiając jakikolwiek ruch. Agresywny młody człowiek został siłą przełożony przez barierkę na jezdnię wiaduktu i obezwładniony. Mężczyzna przez cały czas krzyczał i chciał się wyrwać.

Po chwili jednak, gdy się nieco uspokoił, powstała możliwość rozmowy z nim oraz powiadomienie pogotowia ratunkowego. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do tarnowskiego szpitala, gdzie zaopiekowali się nim specjaliści.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]