Wytropili i znaleźli sprawcę morderstwa. Poszkodowany „zmarł w wyniku rozległych ran”

Wielomiesięczna, wytężona praca krakowskich śledczych doprowadziła do zatrzymania 54-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa. Tragiczne w skutkach zdarzenie, którego ofiarą padł 78-letni mężczyzna, miało miejsce pod koniec maja 2019 roku w jednym z mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich.

Fot. Kraków w Pigułce

22 maja ubr. około godz. 2:40 w jednym z mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich znaleziono ciało 78-latka. Starszy mężczyzna zmarł w wyniku rozległych ran, które nieznanym narzędziem zadał mu zabójca.

Niezwłocznie do pracy nad tą sprawą przystąpili policjanci z Wydziały Życia i Zdrowia KMP w Krakowie. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności m.in. oględziny miejsca zdarzenia, analizę zabezpieczonych śladów, przegląd monitoringów, przesłuchanie świadków oraz typowanie sprawców, które pozwoliły na zebranie obszernego materiału dowodowego. 20 lutego br. w godzinach porannych w jednym z mieszkań w Nowej Hucie policjanci z Wydziału Życia i Zdrowia KMP w Krakowie zatrzymali 54-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, a następnie został przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

Zatrzymany 54-latek od początku był w kręgu zainteresowania śledczych, ale dopiero całość zgromadzonych w toku śledztwa informacji pozwoliła na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa, za co grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd tymczasowo aresztował 54-latka  na 3 miesiące.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]