SE: Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Ministerstwo zabiera głos

Według informacji Super Expressu w krakowskim szpitalu wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Stanowisko w tej sprawie od razu zajęło Ministerstwo Zdrowia.

Fot. Shutterstock

Według informacji dziennika, lekarze z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie potwierdzili pierwszy przypadek zakażenia koronawiruem w Polsce.

Do doniesień odniósł się minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef resortu powiedział, że nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Zastrzegł jednak, że na pewno takie przypadki będą. „Przygotowujemy się na to. Dzisiaj uruchamiamy infolinię NFZ w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer telefonu: 800 190 590. O dowolnej porze dnia i nocy można zadzwonić i uzyskać taką informację, to jest niezwykle ważne” – powiedział Łukasz Szumowski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]