Pościg za nietrzyźwym kierowcą. Mężczyzna był kompletnie pijany i spowodował kolizję

Policjant z myślenickiej komendy jadąc do pracy zatrzymał mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję i samochodem uciekał z miejsca zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki reakcji policjanta prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło 19 lutego br. tuż po godz. 18:00 kiedy posterunkowy Damian Smoroński był w drodze do pracy.

W Tarnawie (powiat bocheński) policjant zauważył, że na drodze stoją dwa samochody tamujące ruch. Jak się okazało, kilka minut wcześniej doszło do kolizji. Po ustaleniu, że nikt nie jest poszkodowany, policjant poprosił kierowców aby zjechali na pobocze w celu udrożnienia ruchu. Wtedy sprawca kolizji, który wcześniej nie wychodził z samochodu odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjant wsiadł do swojego samochodu i ruszył za nim podejrzewając, że tamten może być po wpływem alkoholu. Po przejechaniu kilkuset metrów nie miał już wątpliwości. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, stanowiąc zagrożenie dla jadących pojazdów i pieszych. Mundurowy zareagował błyskawicznie. Wyprzedził kierującego peugeotem i zajechał mu drogę. Następnie podbiegł do niego, raz jeszcze przedstawił się jako funkcjonariusz i zakazał dalszej jazdy. 35-letni kierowca był nerwowy, nie wykonywał poleceń, zachowywał się agresywnie. Policjant powiadomił o sytuacji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni i jednocześnie zabrał kluczyki ze stacyjki peugeota i pilnował, aby kierowca nie uciekł.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z bocheńskiej komendy potwierdzili podejrzenia kolegi z Myślenic. Badanie alkomatem wykazało u kierującego 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 35- latkowi z gminy Łapanów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Posterunkowy Damian Smoroński służy w policji od 2018 roku. Na co dzień jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]