To najsłodsze, co dziś zobaczycie. Krakowskie ZOO ma nowych mieszkańców

„Prezentujemy kolejnych mieszkańców krakowskiego zoo, znajdujących się w Czerwonej Księdze Zagrożonych Gatunków w kategorii EN (wysoce zagrożone wyginięciem).” – pisze krakowskie ZOO. 

Dziś lwiatka złota i gibbon białoręki. Może te zwierzaki będą Waszymi modelami do naszego Konkursu Fotograficznego?
Lwiatka w naturze występuje w południowo-wschodniej Brazylii. To gatunek małej małpy szerokonosej. Osobniki porozumiewają się ze sobą za pomocą zapachów. W danej grupie do rozrodu przystępuje tylko jedna samica, która po 125-132 dniach ciąży rodzi 1-3 młodych. Po urodzeniu młode nosi samiec, oddając je matce na czas karmienia. W czasie wędrówek młode noszone są przez innych członków stada, tak by samica mogła zaoszczędzić energię. Te piękne małpki mimo ochrony są narażone na kłusowników i niszczenie ich siedlisk.
Podobne problemy mają gibbony białorękie. To jedna z najmniejszych map człekokształtnych. Występuje w lasach południowej Azji, głównie w Laosie, Malezji, Tajlandii i Indonezji i prawdopodobnie również w Chinach. Większość czasu przebywa w koronach drzew lasów tropikalnych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]