Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna zażył dużą ilość tabletek

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach, podjęli skuteczne działania, w wyniku których odnaleźli 30 – latka, który targnął się na własne życie. Dzięki błyskawicznej akcji mundurowych życie mężczyzny, który kilka chwil wcześniej zażył znaczną ilość lekarstw, zostało uratowane.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Do zdarzenia doszło wczoraj  wieczorem (04.03.) w Brzeszczach. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wyszedł z domu w złym stanie psychicznym. Z informacji uzyskanych od rodziny wynikało również, że mężczyzna może targnąć się na swoje życie.

Informacja natychmiast została  przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. W efekcie czego jeden z patroli, sprawdzając teren stadionu sportowego, zauważył siedzącego pod wiatą mężczyznę, który pasował do opisu poszukiwanego. Obok mężczyzny mundurowi zauważyli puste opakowania po lekach oraz butelkę alkoholu. Mundurowi natychmiast udzielili 30-latkowi pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając zespół ratownictwa medycznego. Następnie przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych.

Znajdujesz się w trudnej sytuacji. Pamiętaj nie jesteś sam.

W każdym powiecie i gminie znajdują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE