W mieszkaniu starszej pani znaleziono 130 szczurów! Sąsiedzi skarżyli się na ogromny fetor!

Krakowski Dom Tymczasowy „Ogryzek” razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami podjęli interwencję po otrzymaniu zgłoszenia, że w jednym z bloków znajduje się niemała ilość szczurów.

Fot. Kraków w Pigułce

Sąsiedzi jednego z bloków w Tarnowie od dłuższego czasu borykali się z nieprzyjemnym zapachem, jaki wydobywał się z mieszkania starszej sąsiadki. Po interwencji straży miejskiej okazało się, że seniorka zajmuje się hodowlą, trzymając w domu 130 szczurów. Gryzonie egzystowały w przestrzeni małego pokoju, chowając się, gdzie tylko to było możliwe – do klatek, do pudeł z książkami i sterty ubrań.

Pracownicy Krakowskiego Domu Tymczasowego „Ogryzek” oraz Towarzystwa Opieki nad zwierzętami mieli nie lada wyzwanie,  bowiem wyłapanie tak licznej gromady wymagało niemałego wysiłku. Część ze złapanych szczurów jest w złym stanie, toteż zostanie objęta opieką weterynaryjną. Trzydzieści z nich znalazło domy tymczasowe.

Poniżej udostępniamy link do posta:

Za nami jedna z naprawdę trudnych interwencji. Odebralismy 130 szczurów od starszej osoby, która być może po swojemu je…

Gepostet von Krakowski Dom Tymczasowy Ogryzek am Donnerstag, 27. Februar 2020

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE