Pociąg do Krakowa: ucieczka podejrzanego o koronawirusa pasażera. Wojewoda wydaje oświadczenie

Wojewoda wydaje oświadczenie w związku z wydarzeniami, które miały miejsce na stacji kolejowej Warszawa Centralna.  Podróżny zaobserwował złe samopoczucie współpasażera pociągu relacji Kołobrzeg – Warszawa – Kraków. Mężczyzna się oddalił, interweniowały służby.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

W związku z sytuacją właściwe służby wykonały czynności identyfikacyjne pasażerów mających ewentualny kontakt z podróżnym, co do którego zachodzi podejrzenie zakażenia wirusem COVID-19 i który opuścił skład pociągu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie zastosuje procedurę nadzoru epidemiologicznego wobec osób podróżujących w wagonach 1-3.

PKP Intercity uzgodniło z zarządcą infrastruktury przejazd pociągu do następnej stacji, tj. Warszawa Zachodnia, gdzie został wysłany pojazd zastępczy a wszystkich podróżnych przesadzono przy jednym peronie z jednej jednostki do drugiej. Pociąg z pasażerami odjechał o godzinie 14.02 z łącznym opóźnieniem 140 minut. Pojazd, w którym miała miejsce interwencja funkcjonariuszy ze stacji Warszawa Zachodnia zjechał na stację postojową PKP Intercity, gdzie zostanie poddany dezynfekcji.

Podróżny został zlokalizowany i pozostaje pod opieką powiatowych służb sanitarnych.

Źródło: Wojewoda Mazowiecki

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE