Przebadano 900 próbek! Ministerstwo podaje dane

Ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat informujący o szóstym zarażonym. Ciekawe są też jednak inne dane. Między innymi liczba podejrzanych o zarażenie i liczba placówek wykonujących testy.

Fot. Shutterstock

W sumie zostało wykonane ok. 900 testów, w tym pięć wyników było dodatnich.

Zgodnie z ostatnim raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16 hospitalizowanych jest 128 osób, kwarantanną domową objętych – 1299, a w nadzorze sanitarnym– 6184.

– Nie mamy żadnego pacjenta, który jest w stanie zagrożenia życia – podkreśla prof. Szumowski.

Badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, prowadzone są już w 13 laboratoriach w Polsce. Próbki badane są już m.in.: w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym oraz laboratoriach w Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku oraz Kielcach.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Częste mycie rąk używając mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa. Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE