Zakaz wywozu leków w związku z koronawirusem. Tych leków nie zabierzesz za granicę!

Od 6 marca wszedł w życie zakaz wywozu leków za granicę. Lista obejmuje około 1300 produktów, które mogą okazać się pomocne przy zwalczaniu koronawirusa.

Fot. Pixabay

Leki obejmują m.in. preparaty przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwwirusowe, a także artykuły pomocnicze, jak maski, czepki i inne tego typu ubrania ochronne.

Ministerstwo nie musiało tworzyć nowych przepisów, bo takie już istniały w polskim prawie i dotyczyły walki z tzw. mafiami lekowymi – Leki, które były w Polsce znacznie tańsze niż np. w Niemczech, po prostu z Polski wyjeżdżały. Ktoś dla zarobku, dla zysku te leki wywoził, co skutkowało brakiem dostępu dla polskich pacjentów. (…) Teraz tym samym mechanizmem, który dobrze się sprawdził we wcześniejszej sytuacji, obejmujemy też te środki, które mogą się przydać do walki z koronawirusem – mówił na antenie TOK FM Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]