Jeden z zarażonych w Polsce koronawirusem w ciężkim stanie

W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało, że wykryto trzy nowe przypadki koronawirusa. Jeden z pacjentów jest w ciężkim stanie.

Fot. Shutterstock

„Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie” – podało Ministerstwo Zdrowia.

„Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą. Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch” – pisze Ministerstwo Zdrowia.

Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala we Wrocławiu przekazała, że pacjent ma ponad 70 lat, czyli w grupie wysokiego ryzyka. – Do szpitala we Wrocławiu trafił w piątek. Zaraził się od osoby z zagranicy. Jego stan jest poważny – poinformowała rzeczniczka w wypowiedzi dla Radia ZET.

Jej słowa potwierdził Wojciech Andrusiewcz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN24 – W przypadku pacjenta z Warszawy, przybył on samolotem z Włoch. Służby szukają już osób, które podróżowały z mężczyzną. Gorzej jest z pacjentem z Wrocławia. To starszy mężczyzna. Miał on kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Ta osoba wróciła do swojego kraju, tam stwierdzono u niej chorobę – podkreślił rzecznik resortu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE