Wiemy kim jest zarażony w Krakowie mężczyzna i jaki jest jego stan

Wojewoda Małopolski podał na konferencji prasowej, że pacjent, który ma koronawirusa jest w stanie stabilnym, a jego życie nie jest zagrożone.

Fot. Shutterstock

Zarażony pacjent ma około 60 lat. Na szczęście pomimo tego, że znajduje się w grupie ryzyka, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zarażony mężczyzna jest mieszkańcem Krakowa. Jak udało się ustalić mieszka w Prądniku Czerwonym. Nie dzieli z nikim mieszkania, dlatego nie ma potrzeby stosowania kwarantanny.

Mężczyzna zaraził się koronawirusem będąc na wypoczynku w okolicach włoskiej Werony. 29 lutego wsiadł w samolot i wylądował na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Następnie wsiadł w swój samochód i wrócił do Krakowa. Następnego dnia zadzwonił do Małopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informując, że odbył podróż i że czuje się dobrze. Sanepid dał mężczyźnie wskazówki i zalecił domową kwarantannę przez okres 14 dni.

6 marca, a więc tydzień po powrocie wystąpiły u niego pierwsze objawy o czym poinformował sanepid. Dzień później mężczyznę przetransportowano do szpitala zakaźnego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Pobrano wymazy, a wynik potwierdził obecność koronawirusa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE