Małżeństwo uciekło ze szpitalnej kwarantanny! Austriaccy policjanci odnaleźli uciekinierów!

Małżeństwo, które powróciło z Austrii, z powodu złego samopoczucia, udało się do szpitala w Chrzanowie. Po badaniu lekarz zdecydował o 14-dniowej kwarantannie.

Fot. Shutterstock

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w nocy z czwartku na piątek, trafiło małżeństwo, które wracało do kraju z Austrii i w Chrzanowie przebywało przejazdem. Mężczyzna uskarżał się na gorączkę. Po przebadaniu lekarz zalecił dwutygodniową kwarantannę. Mężczyzna i kobieta nie zastosowali się do poleceń lekarza i kwadrans po północy samowolnie opuścili szpital.

Lekarz przyjmujący parę poinformował o zdarzeniu policję, która natychmiast rozpoczęła poszukiwana. W międzyczasie zdezynfekowano szpital, który był zamknięty do godziny 18:00 kolejnego dnia.

W ramach profilaktyki cały personel, który w tamtym czasie przebywał w szpitalu, został poddany kwarantannie.

Policja, przypuszczając, że małżeństwo może próbować wrócić do Austrii, powiadomiło o zajściu tamtejsze służby. Jak się okazało, ich trop okazał się słuszny. Małżeństwo zostało odnalezione przez austriackich funkcjonariuszy w miejscu ich zamieszkania.

Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że miał żadnych niepokojących objawów. Dodał, że personel medyczny, gdy dowiedział się o jego pobycie w Austrii i wcześniejszym we Francji, zareagował paniką i był wobec niego bardzo nieprzyjemny.

Decyzją Sanepidu, małżeństwo zostało objęte obowiązkiem domowej kwarantanny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE