Wiemy, ile kosztują bilety lotnicze do Polski w programie LOTdoDomu

Program LOTdoDomu ma za zadanie sprowadzić do kraju Polaków, którzy przebywają w regionach dotkniętych koronawirusem i chcą wrócić do kraju po zamknięciu granic. Znamy ceny biletów.

Fot. Shutterstock

11 samolotów ma jutro wylecieć po Polaków znajdujących się w innych regionach świata zagrożonych koronawirusem. Michał Czernicki, rzecznik PLL LOT powiedział że jest to „jedna z największych operacji w historii polskiego lotnictwa”.

Polacy zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

Polacy, którzy chcą wrócić do Polski, muszą wejść na stronę polskich linii lotniczych lot i tam wykupić bilet klikając na odpowiedni baner.

W poniedziałek po naszych rodaków ma wylecieć aż 11 samolotów. 4 polecą do Londynu. Pozostałe zostaną wysłane między innymi do Colombo, Barcelony i Malty.

Personel pokładowy będzie wyposażony w dodatkowe środki bezpieczeństwa. Będą to między innymi profesjonalne maski z filtrem powietrza, rękawiczki i żele antybakteryjne.

Również i catering oferowany na pokładzie samolotu podawany jest w jednorazowych opakowaniach, aby załoga mogła je później jak najszybciej zutylizować. Dodatkowo system wentylacji wyposażony jest w filtr HEPA.

Wszyscy Polacy, którzy zdecydują się na przylot do kraju, będą objęci 14-dniową kwarantanną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE