Prezydent Krakowa: „Obecna sytuacja jest bardzo ciężka”

Tak, jak przypuszczaliśmy, obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla wszystkich przedsiębiorców. Nie tylko dla branży turystycznej, ale też właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych czy przewoźników.” – pisze Jacek Majchrowski na Facebooku.

By Jacek_Majchrowski.JPG: Cancrederivative work: SilkTork (talk) – Jacek_Majchrowski.JPG, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7344323

„Wierzę gorąco, że rząd zrealizuje swoje obietnice i zaproponuje kompleksowe rozwiązania chroniące przedsiębiorców. Jako Kraków nie pozostaniemy jednak bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji będziemy starali wprowadzić ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym mieście.
Deklaruję, że płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, ale też np. od środków transportu, na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane za okres od marca do maja włącznie lub rozkładane na raty. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres. Zawieszamy też na trzy miesiące pobieranie opłaty za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni. Podobnie, jak w przypadku strefy w centrum miasta, zniesiemy strefę ograniczenia ruchu samochodów na Kazimierzu oraz opłatę za oznakowanie stanowisk postojowych.
Szanowni Państwo!
Liczę na to, że podobne ułatwienia dotyczące odroczenia czy rozłożenia na raty opłat wprowadzą też inne instytucje, przede wszystkich Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także dostarczyciele gazu czy prądu. Pozostaję w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu. Długa lista propozycji, które mogą uchronić branżę turystyczną została przesłana także Ministerstwa Rozwoju. W liście poprosiłem o możliwość zawieszania na pewien czas spłat rat kredytów oraz przygotowanie oferty nisko oprocentowanych pożyczek dla przedsiębiorców, którzy najmocniej odczują kryzys. Ufam, że te propozycje zostaną uwzględnione w rządowych decyzjach.” – pisze Prezydent Krakowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE