Koronawirus w Polsce: 8 lat więzienia za przerwanie kwarantanny. Ruszyły pierwsze śledztwa!

Ministerstwo Zdrowia ostrzegało, że osoby przerywające kwarantanne są narażone nie tylko na mandat, ale także odpowiedzialność karną. Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ruszyły pierwsze śledztwa.

Fot. Shutterstock

W większości kwarantanna jest utrzymywana, ale niektórzy złamali zakaz.

Po pierwsze osobom takim grozi grzywna do 5 tys. zł. Po drugie odpowiedzialność karna. Jak donosi „Rzeczpospolita” może to być nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli prokurator uzna, że doszło do narażenia zdrowia innych, kara może być wysoka.

Przykładów jest co najmniej kilka. W Warszawie osobą taką może być pacjent z Legionowa, który oddalił się ze szpitala zakaźnego. Placówka poinformowała policję, która sprowadziła mężczyznę na oddział. Teraz Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga wszczęła wobec niego śledztwo. Jeżeli przedstawione mu zostaną zarzuty z art. 165 KK, grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]