Płatności bez kodu PIN do 100 złotych już w ten weekend! Mastercard podnosi limity

Mastercard już w ten weekend podniesie limit transakcji niewymagającej podania kodu PIN. Do tej pory było to 50 złotych. Od soboty granica zostanie dwukrotnie zwiększona i wyniesie 100 zł.

Fot Pixabay

Formalnie nowe regulacje wejdą w życie w nocy z piątku na sobotę. W praktyce może się okazać, że posiadacze kart z logo Mastercard nie skorzystają z nowego udogodnienia w każdym punkcie handlowo-usługowym.

Okazuje się bowiem, że płatności na kwotę do 100 złotych, bez konieczności wpisywania kodu PIN, będą możliwe do zrealizowania, gdy terminal zostanie odpowiednio zaktualizowany. Póki co mowa jest o przeprowadzeniu zdalnej aktualizacji, co oznacza, że wprowadzone zmiany mogą pojawiać się nierównolegle.

Zwiększeniem limitów zainteresowana jest również VISA, która ogłosiła wejście w życie nowych regulacji. Od kiedy miałyby obowiązywać? Póki co nieznana jest dokładna data.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]