Burza na profilu Reserved! Klienci: „maseczek nie zapomnimy”. Firma zaprzecza doniesieniom prasy

„Informacja zawarta w artykule zatytułowanym „Właściciel Reserved wykupił z rynku maski, w których walczy się z koronawirusem” na łamach serwisu Newsweek jest nieprawdziwa.” – pisze Reserved i wydaje oświadczenie. 

 

„Piszemy to z całą stanowczością. W momencie, gdy przekazywaliśmy maseczki do Chin fabryki nie funkcjonowały, a ich pracownicy przebywali w domach.

Naszym jedynym celem było zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa i ochrona ludzi. Maseczki przekazaliśmy do naszego biura, ambasad, konsulatów i firm, również tym z którymi współpracujemy.

Nasza akcja pomocowa była reakcją na prośbę o pomoc przekazaną nam przez pracowników naszego biura w Szanghaju. Od wielu państwowych instytucji w kraju i w Chinach otrzymaliśmy podziękowania za szybką i bezinteresowną pomoc.

Przypominamy też, że od zeszłego tygodnia szyjemy maseczki dla Polski i kupimy dodatkowo maseczki o wartości 1 mln zł polskim szpitalom.” – czytamy w oświaczeniu firmy.

Post jest reakcją na artykuł Newsweeka:

„Gdy we Włoszech wprowadzano stan kryzysowy z powodu koronawirusa, odzieżowy gigant LPP wykupił kilkaset tysięcy — według publicznych deklaracji nawet milion — masek ochronnych z polskiego rynku. Wysłał je do Chin — oficjalnie jako pomoc dla najbardziej potrzebujących regionów. Według ustaleń „Newsweeka” większość masek, których eksport zachwiał polskim rynkiem, trafiła do fabryk szyjących ubrania dla LPP” – napisał autor.

Pod postami firmy internauci wklejają linki do posta, na co firma odpowiada:

„Informacja zawarta w artykule jest nieprawdziwa. Piszemy to z całą stanowczością. W momencie, gdy przekazywaliśmy maseczki do Chin fabryki nie funkcjonowały, a ich pracownicy przebywali w domach. Naszym jedynym celem było zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa i ochrona ludzi. Maseczki przekazaliśmy do naszego biura, ambasad, konsulatów i firm, również tym z którymi współpracujemy. Nasza akcja pomocowa była reakcją na prośbę o pomoc przekazaną nam przez pracowników naszego biura w Szanghaju. Od wielu państwowych instytucji w kraju i w Chinach otrzymaliśmy podziękowania za szybką i bezinteresowną pomoc. Przypominamy też, że od zeszłego tygodnia szyjemy maseczki dla Polski i kupimy dodatkowo maseczki o wartości 1 mln zł polskim szpitalom. Zachęcamy również do zapoznania się z oficjalną informacją, w której opisujemy nasze działania wspierające walkę z koronawirusem w Polsce: https://www.lppsa.com/…/lpp-wspiera-walke-z-koronawirusem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE