Koronawirus u pracowników krakowskiego szpitala. Zamknięto dwa odddziały

U pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wykryto koronawirusa. W związku z tym zamknięto dwa oddziały. Wszystkie osoby mające kontakt z zarażonym personelem zostali objęci kwarantanną i przejdą testy.

W związku ze zdarzeniem szpital wydał oświadczenie, które publikujemy w niezmienionej formie.

Informujemy, że w związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii – od dnia 22.03 zostały zamknięte dwa znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z ustaleniami źródłem zarażenia wirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą.

Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na w/w oddziały.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE