Uwaga! Kontrole! Kiedy zapuka do Ciebie policjant

Małopolska Policja kontynuuje sprawdzenie osób przebywających na kwarantannie domowej.

Fot. Policja

W ubiegłą sobotę skontrolowaliśmy 5800 osób na kwarantannie domowej w Małopolsce, w niedzielę 7500, a wczoraj 8500. Dziś planujemy skontrolować ponad 9500 osób.

W tych czynnościach pomagają nam żołnierze z 6. Brygady Desantowo-Szturmowa i Żandarmerii Wojskowej. Jutro do pomocy rusza nam 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Z pomocą przychodzi w tym zakresie także wdrażana aktualnie aplikacja „Kwarantanna domowa”.
W dalszym ciągu notujemy przypadki naruszenia kwarantanny, czy to polegające na wyjściu na zakupy czy wyprowadzeniu psa. Wczoraj w Krakowie, policjanci udali się do sklepu spożywczego, gdzie miał być widziany mężczyzna niestosujący się do kwarantanny domowej. W celach dowodowych zabezpieczono nawet monitoring sklepowy. Nie ma usprawiedliwienia dla naruszenia zasad kwarantanny i każdy taki przypadek skutkuje skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Notujemy także poważne naruszenia, tak jak w przypadku mieszkańca Bielska-Białej, który wyjechał samochodem z domu i został na prośbę śląskich policjantów zatrzymany przez nas na krajowej 7 w okolicach Miechowa.

Wobec tego mężczyzny również zostaną wyciągnięte konsekwencje. Otrzymujemy także telefony od osób, które zgłaszają naruszenia kwarantanny, czy to przez sąsiadów czy przez osoby z otoczenia. Jedna z takich osób zadeklarowała nawet to, że może być oficjalnie świadkiem w takiej sprawie.
Obserwujemy zmniejszająca się liczbę osób naruszających zasady kwarantanny. O ile w sobotę była to liczba ponad 260 osób (w Małopolsce), tak w niedziele ta liczba wynosiła 60, a wczoraj było to tylko 45 osób. Jak widać apele o rozsądek, zmiany przepisów i kontrole przynoszą pożądany skutek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE