Koronawirus, jak firma z Brescii przerobiła maskę do snorkelingu na respirator 

Na pomysł wpadł pewien dawny ordynator ze szpitala, który zwrócił się do inżynierów z firmy Isinnova. Złączki do podłączenia maseczek do rur szpitalnych wykonywane są na drukarkach 3D. We Włoszech jest już we Włoszech ponad 7500 ofiar koronawirusa, w tym 29 to liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem.

Łącznie zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 5000 pracowników służby zdrowia w całym kraju.

Jednym z problemów jest brak respiratorów, zwłaszcza w krajach, gdzie szacuje się dużą liczbę osób do wyleczenia. Rezerwa strategiczna Stanów Zjednoczonych wynosi zaledwie 10 tysięcy respiratorów.

Pomysł na to, jak rozwiązać problem możliwych niedostatków wyposażenia medycznego, umożliwiającego wentylację mechaniczną pacjentów z niewydolnością oddechową, pochodzi od jednego z dawnych ordynatorów ze Szpitala Gardone Val Trompia, w prowincji Brescii (która jest jedną z włoskich gmin najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa). Projekt, którego pomysłodawcą jest doktor Renato Favero, jest genialny w swojej prostocie: chodzi bowiem o przerobienie dostępnej na rynku pełnotwarzowej maski do snorkelingu na maskę do wspomaganego oddychania.” – czytamy w Corierre Della Serra. 

Plik do wydruku na drukarce 3D: https://drive.google.com/drive/folders/1_xYGQov3bygn6GjGPdHktaEtS2G36D_O

Artykuł powstał dzięki tłumaczom wolontariuszom z grupy Projekt tłumaczeniony COVID-19.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE