Na drzwiach pojazdów komunikacji zawisną kartki z maksymalną liczbą pasażerów

Na drzwiach autobusów i tramwajów pojawią się naklejki z liczbą dostępnych miejsc – informuje MPK w Krakowie. Nie będzie to jedyne działanie w związku ze zmianami wprowadzonymi przez rząd.

Fot. MPK Kraków

Jak informuje MPK w Krakowie, w związku z ogłoszonymi przez rząd ograniczeniami w przemieszczaniu się, w tym także w pojazdach komunikacji miejskiej, MPK SA przygotuje dokładną informację o liczbie pasażerów, którzy jednorazowo będą mogli podróżować w poszczególnych typach tramwajów i autobusów.

Taka informacja zacznie być umieszczona na drzwiach każdego tramwaju i autobusu już od 25 marca. Naklejki będą zawierały liczbę dostępnych miejsc siedzących podzieloną przez połowę, zgodnie z wytycznymi podanymi na konferencji prasowej przez Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego 24 marca 2020 roku.

Nie będzie to jedyne działanie związane z wprowadzonymi ograniczeniami przemieszczania się. Jednocześnie bowiem już od 25 marca zostanie przygotowany dodatkowy rezerwowy tabor tramwajowy i autobusowy. Od czwartku, 26 marca będzie to nawet 20 tramwajów i 50 autobusów dostępnych każdego dnia do wykorzystania na tych liniach, gdzie pasażerów pojawi się więcej niż dostępna liczba miejsc w pojeździe.

O większej liczbie pasażerów czekających na przystankach będą informować dyspozytorów MPK kierowcy i motorniczowie. Pojazdy będą rozmieszczone w różnych punktach miasta, tak aby jak najszybciej mogły zacząć wykonywać dodatkowe kursy tam, gdzie będzie to potrzebne.

W koordynacji wysyłania dodatkowych pojazdów na trasy będą też pomagać inspektorzy ruchu MPK, którzy w wyznaczonych miejscach będą kontrolować liczbę oczekujących na transport pasażerów. Pozwoli to na szybką reakcję i natychmiastowe wysyłanie rezerwowych tramwajów i autobusów jeszcze przed planowanym w rozkładzie odjazdem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE