Ogromna hala PTAK Warsaw Expo szpitalem polowym? „Jesteśmy gotowi”

Ogromna hala PTAK Warsaw Expo pod Warszawą może zostać przeznaczona na szpital polowy. Gotowość do udzielenia nieodpłatnie obiektu udzielił Prezes Zarządu.

Fot. Magda Pasiewicz/East News.

„Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych” – oświadczył dzisiaj Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

„Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie” – dodał prezes.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE