3 popularne mity na temat koronawirusa

WHO postanowiło rozwiać wątpliwości, co do koronawirusa i obalić najpopularniejsze mity. 

Fot. Pixabay

Wirus COVID-19 może być przenoszony tylko w obszarach o gorącym i wilgotnym klimacie:

Z dotychczasowych dowodów wirus COVID-19 można przenosić we WSZYSTKICH OBSZARACH, w tym w obszarach o gorącej i wilgotnej pogodzie. Niezależnie od klimatu, zastosuj środki ochronne, jeśli mieszkasz lub podróżujesz do obszaru zgłaszającego COVID-19. Najlepszym sposobem ochrony przed COVID-19 jest częste mycie rąk. W ten sposób eliminujesz wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach i unikasz infekcji, które mogłyby wystąpić, dotykając oczu, ust i nosa.

Zimna pogoda i śnieg NIE MOŻE zabić nowego koronawirusa.

Nie ma powodu sądzić, że zimna pogoda może zabić nowego koronawirusa lub inne choroby. Normalna temperatura ciała człowieka wynosi około 36,5 ° C do 37 ° C, niezależnie od temperatury zewnętrznej i pogody. Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia się przed nowym koronawirusem jest częste mycie rąk za pomocą wcierania preparatu na bazie alkoholu lub mycie wodą z mydłem.

Kąpiel w gorącej kąpieli nie zapobiega nowej chorobie koronawirusowej:

Kąpiel w gorącej wodzie nie uchroni Cię przed złapaniem COVID-19. Twoja normalna temperatura ciała wynosi około 36,5 ° C do 37 ° C, niezależnie od temperatury wanny lub prysznica. W rzeczywistości wzięcie gorącej kąpieli z bardzo gorącą wodą może być szkodliwe, ponieważ może cię poparzyć. Najlepszym sposobem ochrony przed COVID-19 jest częste mycie rąk. W ten sposób eliminujesz wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach i unikasz infekcji, które mogłyby wystąpić, dotykając oczu, ust i nosa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE