Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Podano terminy

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Arkusze będą publikowane na stronach internetowych w dniach: 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia.

Fot. Shutterstock

Od 30 marca do 1 kwietnia będzie można przeprowadzić próbny egzamin w formie zdalnej. Będzie to możliwe z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

MEN przekazał też wskazówki, co do tego, jak należy wypełnić zadania. „Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w pliku w edytorze tekstów, na wydruku (należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką), korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie) lub na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania”.

Prace będą mogły być przekazane np. e-mailem. Nie we wszystkich szkołach przeprowadzenie próbnego egzaminu się odbędzie. Resort zaznacza, że decyzja należy do szkoły.

Końcowy egzamin, który jest niezbędny do ukończenia szkoły podstawowej, odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE