Respiratory “ostatniej szansy” z drukarki 3D – to pomysł krakowskich naukowców na walkę z koronawirusem! 

Respiratory “ostatniej szansy” z drukarki 3D – to pomysł krakowskich naukowców na walkę z koronawirusem! 🙂 Co więcej, współzałożycielami projektu VentilAid są doktoranci z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH – Jan Pawlik i Maciej Żarnowski. Inicjatywa krakowskiego start-upu Urbicum zakłada zaprojektowanie maksymalnie prostego do wyprodukowania respiratora z zastosowaniem druku 3D. Służba zdrowia w wielu krajach zmaga się obecnie z niedostatkiem w wyposażeniu szpitali w respiratory. Twórcy zastrzegają, że ich sprzęt wspomagający oddychanie nie zastąpi profesjonalnego urządzenia, ale może być pomocny w sytuacji tymczasowych braków. W dodatku łączny koszt łatwych do uzyskania komponentów dla jednego VentilAid nie powinien przekroczyć 1000 zł.

Nasi doktoranci od początku zajmują się m.in. projektowaniem prototypów sprzętu Ventilaid czy układów elektrycznych i elektronicznych oraz organizacją społeczności chcącej pomóc w projekcie.💪

Sprzęt jest w fazie testów – trwają konsultacje z personelem medycznym. Do projektu dołączyło już około 500 wolontariuszy z całego świata, w tym lekarze, ratownicy, serwisanci profesjonalnych respiratorów, producenci wielu sektorów oraz inżynierowie niemal każdej specjalizacji. Zachęcamy chętnych, którzy mogą podzielić się wiedzą lub umiejętnościami w tym temacie, do dołączenia do zespołu!

Cały projekt inżynierowie udostępnili na swojej stronie internetowej. Link do niej zostawiamy w komentarzu⬇️

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE