Ruszyły policyjne kontrole. Zatrzymują samochody na obcych numerach rejestracyjnych

W związku z restrykcjami w poruszaniu się ruszyły policyjne kontrole. Turyści, którzy chcą odwiedzić Zakopane podczas epidemii, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Fot. Małopolska Policja. Zdjęcie poglądowe

Jak informuje portal 24tp.pl, na węźle tatrzańskim w Poroninie odbywają się policyjne kontrole. Policja sprawdza kto przyjeżdża do Zakopanego.

Policja tłumaczy, że będzie z całą surowością egzekwować zakaz poruszania się. Czym innym jednak jest np. przyjazd do swojego własnego domku letniskowego, a czym innym przyjazd do wynajętych pokoi. Przypominamy, że od pewnego czasu władze wydały zakaz wynajmowania pokoi turystom, a Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zakazane i zamknięte.

Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE