Szyją maseczki ochronne i montują przyłbice, dostarczają żywność i leki seniorom

Szyją maseczki ochronne i montują przyłbice, dostarczają żywność i leki seniorom, walczą online z nudą u dzieci – w czasie epidemii koronawirusa harcerki i harcerze z okręgu małopolskiego ZHR są wszędzie tam, gdzie ich pomoc jest niezbędna.

Fot. ZHR

Do 29 marca wszelkie działania zastępów, drużyn i gromad harcerskich zostały wstrzymane. Na apel o pomoc w czasie epidemii, wystosowany przez władze Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odpowiedzieli instruktorki i instruktorzy, a także pełnoletni członkowie formacji. Powstała służba „PrzeciwDziałaj i Pomagaj”, włączona następnie do ogólnopolskiego Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR.

W działania pogotowia zaangażowanych jest 154 instruktorek i instruktorów oraz pełnoletnich harcerek i harcerzy z terenu województwa małopolskiego. Harcerze współpracują m.in. z Urzędem Miasta Krakowa oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie.

Dodatkowo harcerze angażują się także w szycie maseczek dla krakowskich szpitali, montaż przyłbic ochronnych dla lekarzy, pomagają w Banku Żywności. Przygotowują też swoje instruktorki, które już niebawem będą się opiekować dziećmi personelu medycznego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE