Mimo obostrzeń, młodzi mężczyźni nie zastosowali się do zakazu gromadzenia się

W czwartek 26 marca, policyjni wywiadowcy zauważyli, że na sądeckim Rynku zebrała się grupa pięciu osób, nie przestrzegając tym samym zakazu spotykania, gromadzenia się. W pewnym momencie dwie dziewczyny odłączyły się od grupy, a na miejscu zostało trzech mężczyzn.

Fot. Policja

W trakcie interwencji tłumaczyli, że idą wspólnie napić się alkoholu. W związku z lekceważącym i nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzn, używaniem słów wulgarnych i sprzeciwem przyjęcia mandatu karnego, policjanci skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.Podobna sytuacja miała miejsce w niedzielę 29 marca. Trzech sądeczan nie przejęło się, ani od dawna obowiązującymi przepisami dotyczącymi zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ani też nowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi zakazu gromadzenia się.

Policjanci zauważyli ich przed godziną 18.00, gdy pili alkohol na ławce przy ulicy Rokitniańczyków. Cała trójka została ukarana mandatem karnym w związku z naruszeniem przepisów porządkowych, a dodatkowo dwóch z nich za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.
Przypominamy również, że w związku z wejściem w życie obostrzonych przepisów dotyczących braku możliwości grupowania się osób, sądecka Policja dla zminimalizowania ryzyka zakażenia nadaje z radiowozu komunikat dotyczący pozostania w domach i nie gromadzenia się. Nagrany komunikat, jest emitowany przez głośnik i odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu parków, bulwarów i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE