Zrobił domówkę na kwarantannie! Sprawa trafi do sądu

Mimo licznych apeli, komunikatów i ogłoszeń, aż po informacje o konsekwencjach prawnych nie stosowania się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej, na terenie naszego miasta doszło do kolejnego przypadku złamania zasad 14-dniowej kwarantanny.

Fot. Policja

W sobotę (28.03.20 r.) ok godz. 21:00 oficer dyżurny naszej jednostki odebrał zgłoszenie o hucznej imprezie trwającej w jednym z mieszkań na terenie Wąbrzeźna. Według osoby zgłaszającej organizatorem spotkania miał być mężczyzna, który wrócił kilka dni z temu z Holandii. Na miejsce natychmiast pojechał specjalnie wyposażony i zabezpieczony patrol Policji. Funkcjonariusze niestety potwierdzili treść zgłoszenia.

Jak ustalili policjanci 25-letni mieszkaniec Wąbrzeźna dzień wcześniej przekroczył granicę naszego kraju, gdzie przez Straż Graniczną poinformowany został o konieczności powrotu do miejsca zamieszkania w ciągu najbliższych 24 godzin, gdzie odbyć ma 14-dniową kwarantannę.

Mimo tego zobowiązania i świadomości zagrożenia, mężczyzna wrócił do mieszkania, gdzie czekała jego partnerka, a nazajutrz zorganizował rodzinne spotkanie! W efekcie tego kolejne 4 osoby zostały objęte kwarantanną. Ponadto wszyscy muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenie za co grozi im wysoka grzywna o wysokości której zadecyduje sąd.

Autor: mł.asp. Krzysztof Świerczyński

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE