Pierwsze przypadki łamania zakazu spotkań – posypały się mandaty

Wczoraj dzielnicowi z Nowego Wiśnicza podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy pomimo obowiązujących zakazów urządzili sobie spotkanie towarzyskie w rejonie zalewu w Łapanowie w pow. bocheńskim. Za złamanie obowiązujących nakazów sprawcy zostali ukarani mandatami. Policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Fot. Policja

Zgodnie z zapowiedziami policjanci w trakcie patrolowania ulic zwracali szczególną uwagę i reagowali na przypadki niestosowania się do nowych przepisów.

O ile osoby pozostające w kwarantannie domowej na terenie powiatu bocheńskiego, wykazują się dyscypliną i nie opuszczają miejsca izolacji (obecnie dwa przypadki wyjaśniane są przez zespół do spraw wykroczeń), o tyle do zakazu gromadzenia się nie wszyscy podchodzą w sposób właściwy i poważny. Rażącą ignorancją nowych przepisów, jak również brakiem troski o konsekwentną walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wykazało się 3 mężczyzn, którzy w rejonie zalewu w Łapanowie spotkali się na przysłowiowym „piwku”. Spotkanie to drogo ich kosztowało, gdyż mundurowi każdego z mężczyzn ukarali kilkusetzłotowym mandatem.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy. W dalszym ciągu z radiowozów rozpowszechniane są komunikaty dźwiękowe z apelem o przestrzeganie nowych zakazów i  pozostanie w miejscu zamieszkania.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, i zakazu gromadzenia się narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro! – apelują policjanci.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE