Do 11 kwietnia bez opłat w Strefie Płatnego Parkowania

Miasto wydłużyło zawieszenie Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie. W związku ze stanem epidemii w Polsce przez najbliższe tygodnie nie będzie trzeba płacić za parkowanie. Ostatnie dni pokazały, że taka decyzja pozwala lepiej funkcjonować mieszkańcom w tym czasie – szczególnie tym, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają.

Fot. Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Decyzja ma przyczynić się również do zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płaci się w parkomatach (również za pomocą telefonu komórkowego).

Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio, podstrefa A – 6 zł, podstrefa B – 5 zł, podstrefa C – 4 zł. Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE