Jest stanowisko opozycji w sprawie propozycji Gowina

Jarosław Gowin powiedział, że nie popiera pomysłu zorganizowania wyborów 10 maja i zgłosił swoje rozwiązanie. Rząd zgadza się na poparcie tej propozycji. Jest już stanowisko opozycji.

Nie czas na gry i spory polityczne. Wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Złożymy projekt, który przedłuży kadencję prezydenta o dwa lata – poinformował na konferencji prasowej wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Projekt zakłada wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat bez możliwości ubiegania się o reelekcję. Jarosław Gowin zaapelował o poparcie projektu, nie wiadomo jednak jak zagłosowałby rząd i opozycja. Jest stanowisko rządu w tej sprawie.

PiS poparł to rozwiązanie, ale opozycja jest innego zdania i stoi na stanowisku, by nie wprowadzać zmian w konstytucji.

J.Gowin przedstawia absurdalny pomysł, by majstrować przy Konstytucji. To albo targi z Jarosławem Kaczyńskim, albo realizacja ich wspólnej strategii, by wreszcie zatopić zęby w Konstytucji, na co tak długo czekali. Zajmijcie się wreszcie tym, co ważne! Pomocą dla Polek i Polaków! – twierdzi Robert Biedroń, któremu wtóruje Adrian Zandberg, kolega z koalicji – Nie zagłosujemy za zmianą konstytucji (…) Przestańmy się zajmować bzdurnymi scenariuszami – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się największa partia opozycyjna. Borys Budka z PO podsumował, że nie ma mowy o zmianach w konstytucji, a najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z istniejącego prawa o stanie klęski żywiołowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE