Wyszli bez opieki rodziców. Złamali zakazy, sprawa trafiła do sądu

Od 1 kwietnia br. dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby pełnoletniej. Grupa młodzieży złamała obowiązujące zakazy.

Fot. Policja Małopolska

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia br. tuż przed godz. 20.00 w Chełmku. Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku podczas patrolu na ulicy Wojska Polskiego, zauważyli idącą chodnikiem pięcioosobową grupę młodzieży. W związku z obowiązującym zakazem grupowania się, zachowaniem odpowiedniej odległości oraz zakazem opuszczania miejsca zamieszkania przez osoby niepełnoletnie, policjanci podjęli interwencję.

W rozmowie z nastolatkami w wieku od 13 – 16 lat, mieszkającymi w Oświęcimiu, Babicach oraz Bobrku, mundurowi ustalili, że wracają oni do swoich domów od koleżanki mieszkającej w Chełmku. Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom, których poinformowali o naruszonych zakazach oraz o skierowaniu na nieletnich wniosków do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Zwracamy się z apelem do rodziców, aby przekazali swoim niepełnoletnim dzieciom informację o zagrożeniu epidemią oraz obowiązującymi zakazami, w tym przede wszystkim o zakazie opuszczenia miejsca zamieszkania bez osoby pełnoletniej.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich, z którymi mogą mieć kontakt.

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE