19-latek uciekł z kwarantanny i pijany wjechał w ogrodzenie autem

Za nami kolejny ciepły weekend z ograniczeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego przemieszczania się oraz grupowania. Tym razem tarnowscy policjanci byli wspierani przez mundurowych innych formacji.

Fot. Policja

Tym razem w okresie dwóch dni policja ujawniła kilkadziesiąt rażących naruszeń tych zasad. Wobec 60 osób policjanci interweniowali, wystawiając mandaty karne, wobec 5 zastosowano wnioski o ukaranie do sądu oraz 9 osób pouczono.

Jednią z nieodpowiedzialnych osób okazał 19-latek z Pogórza Ciężkowickiego. Młody mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego audi i po przejechaniu kilku kilometrów uderzył w ogrodzenie. Policjanci z Ciężkowic bardzo szybko ustalili mężczyznę, który okazało się, że prowadził samochód, będąc w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec jego zmartwień. Mężczyzna odbywał kwarantannę domową, co powoduje, że został skierowany wniosek do sanepidu o wydanie decyzji administracyjnej. Ponadto tarnowska policja wszczęła postępowanie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE