Motocykliści wyruszyli na wycieczki. Jeden po pościgu został zatrzymany

Pomimo obostrzeń motocykliści wyruszyli na wycieczki. Jeden nich po pościgu został zatrzymany.

Fot. Policja

Wczoraj (5 kwietnia) około godziny 13.00 na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania trzem motocyklistom, nie reagowali oni na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierami. Kierujący jednośladami poruszali się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Za Rabką-Zdrój w pewnym momencie jeden z nich, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i motocykl się przewrócił.
Policjanci przerwali pościg i natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Kierującym okazał się 35-latek z powiatu nowosądeckiego, który wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko jednak wyjaśnił się powód jego ucieczki przed policjantami. Mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową z Nowego Sącza, nie posiada prawa jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów. 35-latek został zatrzymany. Teraz zostanie przesłuchany do sprawy zleconej przez prokuraturę, odpowie za wczoraj popełnione wykroczenia i przestępstwa drogowe.
Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kk) oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej (art. 178 b kk), grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych – nawet do 30 tys. złotych. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.
Apelujemy o pozostanie w domach! To nie jest czas na organizowanie wycieczek i spotkań ze znajomymi. Osoby, które nie przestrzegają nowych przepisów i obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE