Palisz papierosy? Tak zadziała na Ciebie koronawirus!

Palacze oficjalnie nie są zaliczani do grupy podwyższonego ryzyka. Wiadomo jednak, jak przebiega u nich choroba wywołana zakażeniem koronawirusa. Nie ma dla nich dobrych informacji.

Fot. Pixabay

Matthew Peters, szef wydziału pulmonologii w szpitalu Concord w Sydney wypowiadał się dla ABC.

Palenie jest szkodliwe dla płuc, a to szczególnie dobry czas, żeby rzucić palenie i nie wyrządzać sobie krzywdy. Nie możesz nagle pozbyć się cukrzycy i nie możesz nagle pozbyć się wszystkich szkód spowodowanych paleniem. Możesz jednak pozbyć się szkód, które są wynikiem palenia w obecnej chwili” – mówi naukowiec.

Zdaniem badaczy osoby, które palą lub które niedawno rzuciły palenie, narażeni są bardziej za ostre objawy COVID-19 niż ci, którzy nigdy nie paliły lub, które rzuciły palenie w przeszłości.

Koronawirus atakuje płuca. U wielu osób występuje ostra niewydolność oddechowa, która może być tragiczna w skutkach. U palaczy ryzyko wystąpienia poważnych objawów jest dużo większe. Jak informuje ABC, palacze częściej chorują na grypę i inne infekcje wirusowe, częściej się przeziębiają i są bardziej narażeni na bakteryjne zapalenie płuc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE