Pomimo kwarantanny poszli do sąsiada i na zakupy. Mogą zapłaci 30000

W miniony weekend, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce pojechali pod wskazane adresy, żeby sprawdzić, czy osoby w kwarantannie, rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu i nie potrzebują pomocy.

Fot. Pixabay

Tylko na terenie Lipnicy Małej funkcjonariusze odnotowali trzy osoby, które zlekceważyły przepisy i opuściły miejsce kwarantanny. Kiedy mundurowi telefonicznie próbowali skontaktować się z mieszkańcami okazało się, że jeden mężczyzna poszedł do sąsiada, drugi na zakupy, a z trzecim nie mogli się skontaktować, ale był widziany na terenie miejscowości przez innych mieszkańców.
Mężczyzna, który przebywał u sąsiada został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, w sprawie pozostałej dwójki zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Funkcjonariusze poinformują o zdarzeniu również służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową nawet do 30 tys. złotych.

Przypominamy!
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE