Władze Krakowa wyprzedzają ruch rządu. Zawieszenie podatków i inne udogodnienia dla firm!

Ulgi podatkowe oraz różnego typu ułatwienia – takie rozwiązania wobec problematycznej sytuacji krakowskich przedsiębiorców proponuje prezydent Krakowa.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił wejście w życie programu „Pauza”, który ma być odpowiedzią na pojawiające się bolączki krakowskich przedsiębiorców.

Program ma być realizowany niezależnie od potencjalnych lub dalszych ruchów rządu. W zamyśle ma uwzględniać interesy nie tylko branży turystycznej, lecz także właścicieli punktów handlowo-usługowych oraz przewoźników.

Jakie zatem przewiduje się ułatwienia? Po pierwsze, płatności podatków za lokale (nieruchomości, środki transportu) mogą być odroczone za okres od marca do końca maja bądź rozłożone na raty. Po drugie, przedsiębiorcy mogą także starać się o umorzenie powstałych zaległości podatkowych.

Z kolei osoby wynajmujące lokale gminne, które zostały zmuszone do zawieszenia działalności, będą zwolnione z opłacania czynszu przez cały okres zawieszonej działalności.

Ponadto, przewidziano zawieszenie poboru opłat za dzierżawę terenu o charakterze ogródka letniego.

Do tej pory, w ramach działań podjętych z myślą o epidemii, Kraków zawiesił Strefę Płatnego Parkowania w centrum oraz zniósł ograniczenie ruchu dla samochodów na Kazimierzu. Niewykluczone są dalsze inicjatywy.

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE