Znany browar wstrzymał produkcję piwa. Jeden z pracowników ma koronawirusa!

Browar Lubelski „Perła” wstrzymał produkcję piwa w Lublinie. Okazało się, że u jednego z pracowników potwierdzono obecność koronawirusa. 

Fot. Pixabay

O sytuacji poinformował na piśmie dyrektor generalny – Andrzej Rutkowski. Jak wynika z opublikowanego tekstu, informacja o zakażeniu jednego z pracowników pojawiła się w sobotę, w związku z czym zarząd niezwłocznie wstrzymał produkcję w Browarze Nr 1 przy ul. Kunickiego w Lublinie.

Zarząd natychmiast poinformował o sprawie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W kolejnych krokach Sanepid zarządził objęcie kwarantanną niektórych pracowników lubelskiego browaru.

Sprawę skomentował Wojewódzki Inspektor Sanitarny Maria Korniszuk, informując, że do zakażenia pracownika doszło prawdopodobnie poza obszarem Lubelszczyzny, bowiem zatrudniony przebywał przez jakiś czas na północy Polski. Jak dodała Inspektor, na chwilę obecną żaden z pozostałych pracowników nie wykazuje objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu.

Powrót do produkcji ma nastąpić po świętach, 14 kwietnia. Jak zapewnia dyrektor „Perły”, proces produkcji piwa jest w pełni zamknięty i zautomatyzowany, toteż zaistniała sytuacja nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE