Dziś konferencja premiera i ministra zdrowia. Czas na obowiązkowe maseczki?

Dziś odbędzie się konferencja premiera i ministra zdrowia. Dowiemy się nie tylko o tym czy będą nowe zarządzenia i rekomendacje, ale również czy w mocy pozostaną obecne.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażonych i lekkie podejście niektórych do tematu przestrzegania ograniczeń, nie ma raczej co liczyć na to, że obecne obostrzenia nie zostaną przedłużone.

W podobnym tonie wypowiadał się w Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministra Zdrowia. Stwierdził on, że nie chce wypowiadać się za Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego, ale obostrzenia na pewnie nie zostaną poluzowane. „Widzimy, że każde ograniczenie restrykcji powoduje drastyczny wzrost liczby zakażeń” – podsumował. Dodał, że jeżeli chodzi o maseczki to raczej będzie to zalecenie niż obowiązek.

Obowiązek noszenia maseczek wprowadziło już kilka krajów m.in. Czechy i Włochy. W Czechach nastąpił po pewnym czasie spektakularny spadek liczby zakażonych. Dlatego o podobne regulacje w Polsce apelują m.in. lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ).

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE