Siedzieli obok siebie na murku i spożywali razem alkohol. Zapłacą kilka tysięcy złotych!

Proszowiccy funkcjonariusze interweniowali wobec grupy osób łamiących z premedytacją zakaz przemieszczania się i spotkań towarzyskich. Policjanci  przekazali  zatem do sądu wnioski o ukaranie sprawców oraz powiadomili sanepid. Inspekcja sanitarna już ukarała ich karami pieniężnymi w kwocie po 5000 zł.

Fot. Pixabay

Zadaniem priorytetowym wszystkich policjantów jest teraz w szczególności przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zdecydowana większość mieszkańców Małopolski rozumie obecną sytuacje i stosuje się do obowiązujących przepisów, jednakże zdarzają się osoby,  które je bagatelizują pomimo licznych komunikatów w mediach, na stronach internetowych jednostek policji czy wygłaszanych apeli z radiowozów.

Kilka dni temu w rejonie dworca w Proszowicach policjanci podjęli interwencję wobec trzech osób w wieku od 32 do 52 lat, które siedziały obok siebie na murku i spożywały razem alkohol. Interwencje wobec tych dwóch mężczyzn i kobiety  były już wcześniej podejmowane w poprzednich dniach, z tego samego powodu. Jak się okazało, pouczenia i wnioski o ukaranie do sądu jednak nie poskutkowały. Nie było tutaj zatem przesłanek aby potraktować te osoby „ulgowo” w związku z kolejnym naruszeniem zakazu spotkań i przemieszczania się, piciem alkoholu w miejscu zabronionym i lekceważącym podejściem do obowiązujących przepisów. Interwencja zakończyła się zatem oprócz sporządzenia do sądu kolejnego wniosku o ukaranie, także powiadomieniem miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył już na każdą z tych osób karę administracyjną w kwocie 5000 złotych.

Nie po raz pierwszy apelujemy o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności, gdyż tylko dzięki przestrzeganiu nowych przepisów możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się trwającej epidemii.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE