Ogień w Czarnobylu wdziera się do Czerwonego Lasu! To najbardziej skażona strefa!

Pożar w Czarnobylu trwa już od kilku dni. Straż walczy z ogniem, ale obejmuje on coraz większe obszary. Sytuacja jest poważna, bo pożar zbliża się do Czerwonego Lasu, terenu, który wchłonął ogromne dawki promieniowania.

Fot. By Timm Suess

Pożar rozpoczął się w sobotę około południa. Ogień objął 20 ha lasów. Uruchomiono dwa samoloty gaśnicze, śmigłowiec i wysłano ponad 90 strażaków.

Niestety, od tamtego czasu ogień się przemieścił. Portal napromieniowani.pl informuje, że „Ogień rozprzestrzenia się nie tylko w kierunku południowym, ale również północnym. Powoli wdziera się już do Czerwonego Lasu będącego najbardziej skażonym miejscem w Strefie. Linia ognia znajduje się też tylko 3 kilometry od miasta Prypeć”.

Ogień został najprawdopodobniej zaprószony. Zatrzymano 27-latka, który podejrzewany jest o ten czyn. Jak informują ukraińskie media, mężczyzna miał przyznać się do winy. Podobno podpalił trawę oraz śmieci dla zabawy i nie zdawał sobie sprawy, że ogień tak szybko się rozprzestrzeni. Miał też sam interweniować, ale nie był w stanie samodzielnie ugasić pożaru.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE