Srogie kary za grilla. Możesz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy

Prawo antysmogowe w Krakowie nie zakazuje grillowania za pomocą małych, niestacjonarnych rusztów. Mimo to amatorzy grillowania mogą w tym sezonie mieć problem.

Fot. Pixabay

Grillować oczywiście można, ale tylko jeżeli będziemy przestrzegać przepisów. W przeciwnym razie możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy zł kary.

W tym roku w mieście w ogóle nie pogrillujemy. Miejsc do takich imprez jest bardzo mało, a i tak od razu dostaniemy mandat. Grillowanie nie jest bowiem niezbędną czynnością życia codziennego.

Gdy zechcemy rozpalić grilla na własnej działce, np. niedaleko własnego domu, sprawa nie jest już tak oczywista. Grilla możemy bowiem rozpalić choćby i zaraz, ale tylko pod warunkiem, że w grillowaniu uczestniczyć będą tylko i wyłącznie domownicy. Jeżeli ktoś jedzie na grilla do znajomych lub znajomi przyjadą do nas, wszyscy dostaną mandat. Policja może też skierować sprawę do Sanepidu, a ten może ukarać nas wysoką karą.

Pamiętajmy więc, że jeżeli grill na zewnątrz to tylko przy domu w rodzinnym gronie, a jeżeli w bloku to najlepiej elektryczny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE