Bill Gates: Niewiele krajów dostanie szóstkę za przygotowanie do koronawirusa

„Był czas kiedy ja i inni eksperci ds. zdrowia mówili, że będzie to największa potencjalna zapaść, z jaką mierzył się świat.” – powiedział Bill Gates w wywiadzie udzielonym BBC. 


„Patrząc wstecz na moje przemówienie w 2015 r. i artykuł w New England of Medical będziemy zdecydowanie patrzeć wstecz i żałować że nie inwestowaliśmy więcej, tak byśmy szybko mieli dostęp do diagnostyki leków i szczepionek .Więc nie do inwestowaliśmy, a moim celem było by tak się stało.” – powiedział multimiliarder.

„Pracowaliśmy w ramach CEPI (sojusz na rzecz finansowania i koordynowania opracowywania nowych szczepionek w celu zapobiegania epidemiom chorób zakaźnych i powstrzymywania ich), co pomogło przy niektórych szczepionkach, ale nie jest to nawet 5% tego co mogliśmy zrobić. Potem pojawił się czas kiedy wirus się ujawnia przez pierwsze kilka miesięcy. Czy testy zostały przygotowane? Czy kraje przygotowały się na to by podnieść zdolność OIOM-ów na przyjęcie więcej ilości ludzi i wyposażyć je w więcej respiratorów? Będzie czas na takie rozważania. Bardzo mało krajów dostanie szóstkę za to jak u nich wyglądały przygotowania. I oto jesteśmy – nie mieliśmy symulacji tego nie przećwiczyliśmy tego, więc zarówno instytucje odpowiedzialne za zdrowie jaki ekonomię znalazły się na niezbadanym lądzie.” – powiedział Bill Gates.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE